Podczas realizowania sieci w biurach, magazynach i obiektach użyteczności publicznej stawiamy przede wszystkim na bezpieczeństwo infrastruktury sieciowej oraz danych i informacji użytkowników sieci, oraz podmiotu zarządzającego siecią. By świadczyć nasze usługi w możliwie najlepszy i najefektywniejszy dla Państwa sposób korzystamy z wielu poniższych rozwiązań i technologii.

Firewalle

Zapewniamy wydajne, zaawansowane i nowoczesne zapory sieciowe, które skutecznie chronią sieci, użytkowników oraz informacje i dane przed dynamicznie zmieniającymi się i ewoluującymi zagrożeniami. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą dotyczącą firewalli.

VPN (w tym połączenia oddziałów jako VPN S2S)

Tunele VPN umożliwiają sprawne i bezpieczne łączenie ze sobą dwóch sieci lokalnych za pomocą szyfrowanego połączenia. Technologia VPN S2S (Site-to-site) stanowi jedno z popularniejszych i efektywniejszych rozwiązań służących do łączenia sieci oddziałów firm, budynków lub filii. Zapraszamy do uzyskania naszej oferty w zakresie realizacji połączenia za pomocą VPN S2S.

VLAN

Virtual LAN jest logicznie wydzielona sieć urządzeń w ramach jednej, obszerniejszej sieci fizycznej. Tworzenie sieci VLAN możliwe jest niezależnie od lokalizacji fizycznej przełącznika, do którego podłączane są urządzenia. Sieci VLAN umożliwiają ograniczanie i kompresowanie ruchu oraz efektywniejsze nadzorowanie i zarządzanie urządzeniami podłączonymi do jednej sieci VLAN – np. punktami dostępowymi lub komputerami pracowników. Więcej informacji uzyskają Państwo, kontaktując się z naszymi specjalistami.

Jeden punkt styku z Internetem

To właśnie punkt styku sieci lokalnych z internetem stanowi największe zagrożenie dla sieci firmowych. Mimo zmieniającego się spektrum ataków oraz dywersyfikacji ich źródeł punkt styku z siecią wciąż stanowi pewne zagrożenie dla sieci lokalnych. By móc efektywnie chronić dane i użytkowników sieci, realizujemy połączenie sieci firmowych z internetem za pomocą odpowiednio zabezpieczonego jednego punktu styku z internetem. Chcą Państwo wiedzieć więcej? Zachęcamy do kontaktu z Okablujemy.

IPS/IDS

IPS/IDS (Intrusion Prevention System/Intrusion Detection System) to systemy wykrywania oraz zapobiegania włamaniom. Wdrażamy zaawansowane systemy IPS oraz IDS w sieciach naszych klientów, by w efektywny sposób poprawić bezpieczeństwo lokalnych sieci firmowych. Systemy IPS i IDS są w stanie wykrywać oraz blokować wszelkie ataki na sieć w czasie rzeczywistym. Po więcej informacji zapraszamy do ekspertów Okablujemy.

UTM

UTM (Unified Threat Management) jest zaawansowaną, wielopoziomową zaporą sieciową, która realizuje wiele podstawowych funkcji w ramach jednego, zintegrowanego rozwiązania. Systemy UTM oferują takie funkcje jak: filtrowanie treści, wykrywanie włamań, sieciowe filtry antywirusowe, filtry antyspamowe i wiele więcej. Realizujemy skuteczne wdrażanie systemów UTM w sieciach firmowych naszych klientów. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu.

Proxy

Stosowanie w firmowych sieciach bramek i serwerów proxy umożliwia lepsze zabezpieczenie i ukrycie informacji o użytkowniku sieci. W ten sposób możliwe jest chronienie użytkowników sieci firmowych przed śledzeniem, złośliwym oprogramowaniem lub gromadzeniem statystyk i informacji o użytkowniku.

Ochrona dostępu do medium sieciowego – uwierzytelnianie 802.1x

Stosowanie protokołu 802.1x umożliwia bezpieczne oraz scentralizowane uwierzytelnianie użytkowników sieci firmowych. Dzięki temu możliwe jest realizowanie jednolitego systemu uwierzytelniania nawet w mocno złożonych sieciach lokalnych. Za pomocą uwierzytelniania 802.1x możliwe jest pełniejsze stosowanie nadzoru, kontroli o ochrony dostępu do medium sieciowego. Zapraszamy do sprawdzenia naszej pełnej oferty dotyczącej uwierzytelniania 802.1x.

RADIUS

RADIUS (Remote Authentication Dial In User Service) jest usługą zdalnego uwierzytelniania oraz autoryzowania użytkowników sieci firmowych w sieciach bezprzewodowych. RADIUS zapewnia kompleksowe uwierzytelnianie, autoryzację i rozliczanie sesji użytkowników sieci.

Kompleksowe Bezpieczeństwo sieci – Warszawa

Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą dotyczącą realizowania bezpieczeństwa sieci w biurowcach, halach i magazynach, a także obiektach użyteczności publicznej. Od ponad dziesięciu lat z powodzeniem wdrażamy i zarządzamy rozwiązaniami zabezpieczającymi sieci dziesiątek podmiotów w Warszawie i okolicach. Zachęcamy do skontaktowania się z naszymi specjalistami.

Ogólna ocena: 3/5