Instalacje światłowodowe przestają być drogim, opcjonalnym rozwiązaniem teletechnicznym, a coraz częściej prezentowane są jako konieczność przy realizacji infrastruktury IT. Instalacja sieci światłowodowych jest konieczna w przypadku przesyłu wielu danych, w sytuacjach, gdy biuro, magazyn, obiekt przemysłowy lub publiczny wymagają szybkiego transferu i dużych przepustowości.

Instalacja sieci światłowodowych Warszawa – ogrom możliwości

Światłowód to również doskonałe wyjście, gdy Klient zamierza wykorzystywać wewnętrzne instalacje teletechniczne do wideokonferencji, wideorozmów, przesyłania multimediów, czy sygnałów audio i wideo z monitoringu CCIT. Usług, które możliwe są do zaimplementowania w przypadku sieci bezprzewodowej, jest bardzo wiele, a z dnia na dzień w dynamicznym tempie przybywa ciekawych rozwiązań dotyczących funkcjonalnego i użytecznego wykorzystania okablowania strukturalnego w przedsiębiorstwach.

Instalacja sieci światłowodowych  – idąc z duchem czasu

Wszystko wskazuje na to, że w bardzo niedalekiej przyszłości okablowanie światłowodowe stanieje do tego stopnia, że wyprze z rynku tradycyjne kable miedziane. Ogromny potencjał tego rodzaju połączeń, a także jego niesłychana użyteczność sprawiają, że już teraz coraz więcej firm decyduje się na tworzenie i modernizację infrastruktury teletechnicznej, bazując właśnie na okablowaniu światłowodowym.

Instalacja sieci światłowodowych Warszawa – dobór kabli światłowodowych

Wykorzystywane podczas realizacji okablowanie światłowodowe dzieli się ze względu na jego geometrię, ilość włókien, a także ilość modów. Oferując usługi na najwyższym poziomie i wartości dla Klientów, nasza firma zawsze dopasowuje rodzaj światłowodu do warunków przestrzennych, czynników zewnętrznych (w tym atmosferycznych), wymagań Klienta, a także przyszłych perspektyw rozwoju i modernizacji sieci światłowodowej.

Podstawą podczas planowania instalacji sieci światłowodowych jest określenie, czy kabel światłowodowy będzie montowany na zewnątrz, czy wewnątrz budynku. Dalej określamy typ włókna. Najczęściej korzystamy z kabli z włóknami wielomodowymi (50/125 mikrometrów albo 62,5/125 mikrometrów), lub wybieramy kable z włóknami jednomodowymi (9/125 mikrometrów).

Kolejnym krokiem w etapie wybierania prawidłowego kabla jest zweryfikowanie wymaganej ilości włókien. Ilość włókien zawsze dobieramy na zapas tak, aby instalowana sieć była skalowalna. Najczęściej kable światłowodowe stosowane w naszych realizacjach mają 4, 6 lub 8 włókien.

Instalacja sieci światłowodowej Warszawa – instaluj sieć z Okablujemy.pl

Istniejemy na rynku od ponad 10 lat. Nasi specjaliści projektują, wdrażają i konserwują sieci światłowodowe zgodnie z najlepszymi praktykami, a także wszelkimi normami, dyrektywami i wytycznymi.

Zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Nasze sieci to gwarancja jakości, trwałości i niezawodności. Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Ogólna ocena: 4.6/5