Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty realizacji okablowania telekomunikacyjnego w Warszawie i okolicach. Zatrudniamy wyłącznie najlepszych ekspertów z branży, którzy zaprojektują i zainstalują Państwu ergonomiczną sieć telekomunikacyjną w dowolnym obiekcie budowlanym.

Okablowanie telekomunikacyjne Warszawa – dobre praktyki Okablujemy.pl

Podczas realizacji okablowania telekomunikacyjnego trzymamy się zaleceń i norm, które stanowią gwarancję najwyższej jakości naszych usług. Wykonując okablowanie telekomunikacyjne dla naszych Klientów z Warszawy i okolic trzymamy się jednej z podstawowych zasad, dzięki której nasze okablowanie zachowuje prawidłowe parametry izolacji przez wiele lat.

Podczas montażu unikamy naprężeń, łamań oraz innych szkodliwych działań mechanicznych mogących szkodzić strukturze przewodów i ich izolacji w sposób natychmiastowy lub długotrwały. Instalując okablowanie telekomunikacyjne oparte na światłowodach lub kablach z drutu, zachowujemy jeszcze większą ostrożność. Jakiekolwiek załamanie przewodu może powodować jego trwałe uszkodzenie.

Wykonując instalacje telekomunikacyjne ścienne lub podsufitowe, przestrzegamy odpowiedniej nośności i częstości montażu podwieszeń i mocowań. Nie oszczędzamy na materiałach mających za zadanie poprawić bezpieczeństwo i trwałość instalacji. Dokładnie obliczamy nośność oraz grubość kabli, które montujemy w korytkach.

Nie łączymy i nie lutujemy przewodów na trasach, które prowadzą do gniazd abonenckich. Stosujemy druty uziemiające, które łączą skrętki FTP i STP ze szczelinami uziemiającymi. Druty uziemiające służą do ochrony sieci okablowania telekomunikacyjnego przez przepięciami.

Jeżeli okablowanie telekomunikacyjne ma być prowadzone przy instalacji elektrycznej wysokonapięciowej, stosujemy specjalne przegrody, które redukują zakłócenia elektromagnetyczne wywołane płynięciem prądów o wyższych napięciach w instalacjach elektrycznych. W sytuacji, gdy instalacja elektryczna posiada wyższe parametry niż 230 V i 20 A, wówczas instalacje telekomunikacyjne prowadzone są w odległości, która uniemożliwia występowanie zakłóceń.

Okablowanie telekomunikacyjne Warszawa – kluczowe normy

Wdrażamy okablowanie telekomunikacyjne wedle obowiązujących norm międzynarodowych, europejskich i polskich. Najważniejszymi normami są: ISO (International Organization of Standarization), a także IEC (International Electrotechnical Commision). Obecnie w Polsce kluczowymi normami są: ISO/IEC 11801 I/II, EN 50173 i EIA/TIA 568A.

Norma ISO/IEC 11801 I/II składa się ze wszelkich zapisów i wytycznych związanych z realizacją okablowania telekomunikacyjnego w obiektach budowlanych. Norma EIA/TIA 568A określa pasma transmisji danych przez skrętki kategorii Cat. 3 do Cat. 6.

Norma EN 50173 jest najbardziej rozbudowana. Ujednolica ona klasy okablowania i przedstawia najważniejsze wytyczne związane z instalacją okablowania telekomunikacyjnego w poszczególnych podsystemach sieci telekomunikacyjnej.

Okablowanie telekomunikacyjne w Warszawie – wybierz sprawdzonego wykonawcę

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Jesteśmy solidną firmą obecną na rynku od przeszło 10 lat. Zatrudniamy wyłącznie najlepszych, wykwalifikowanych pracowników. Nasi eksperci projektują i wdrażają sieci telekomunikacyjne w biurach, halach, magazynach i obiektach publicznych. Zapraszamy do kontaktu z Okablujemy.pl!

Ogólna ocena: 4.3/5