Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty projektowania sieci strukturalnych w Warszawie i okolicach. Nasi projektanci to doświadczeni fachowcy obecni na rynku od przeszło 10 lat. Realizujemy sieci strukturalne w biurowcach, halach i magazynach, a także obiektach użyteczności publicznej.

Projektowanie sieci strukturalnych Warszawa – początkowe etapy projektowania

Na samym początku, jeszcze przed realizacją projektu, zbieramy niezbędne informacje o przeznaczeniu i przyszłych możliwościach modernizacji i poszerzania sieci strukturalnej. Następnie wykonujemy dokładną analizę wymagań klienta, związanych z funkcjonalnością i użytecznością sieci. Dalej określamy zasoby i ograniczenia, które napotkamy podczas realizacji.

Najwyższą jakość naszych usług zapewnia projektowanie i wdrażanie sieci strukturalnych zgodnie z najnowszymi, obowiązującymi normami. Praca zgodnie z zapisami prawnymi upewnia nas i naszych Klientów, że jakość przeprowadzanych prac stoi na najwyższym poziomie.

Projektowanie sieci strukturalnych – podstawowe normy i standardy

Główną normą stosowaną podczas projektowania sieci jest norma ANSI/TIA/EIA-568, która została zaktualizowana w 94 roku normą ANSI/TIA/EIA-568B. Norma ta dzieli się na sekcje: B1, B2 oraz B3. Sekcja B1 przedstawia wytyczne związane z projektowaniem, wdrażaniem oraz późniejszym testowaniem sieci strukturalnych. Dalej sekcje B2 oraz B3 określają zapisy związane z parametrami osprzętu łączeniowego i przewodów. W sekcji B2 głównie poruszona zostaje kwestia okablowania miedzianego, natomiast sekcja B3 skupia się na okablowaniu światłowodowym. Kolejną normą uwzględnianą podczas projektowania jest norma ISO/IEC 11801. Podstawą powstania tej i kolejnych norm jest nieustanny rozwój teletechniki. Norma 11801 klasyfikuje okablowanie światłowodowe oraz wprowadza zapisy o skrętce Cat. 6 i Cat. 7.

Projektowanie sieci strukturalnych Warszawa – skalowalność

Skalowalność sieci określa jej przyszłą modyfikację poprzez rozbudowę. O skalowalności decydujemy już na etapie projektowania. Określanie przyszłych modernizacji sieci jest niezbędne, ponieważ o wiele łatwiej (i taniej) zainstalować więcej kabli, niż mniej.

Skalowalność dotyczy szacowania liczby odgałęzień kablowych i ciągów w obszarze roboczym. Głównie uwzględnia się skalowalność sieci szkieletowej oraz obszaru roboczego. Nasi eksperci zwykle projektując skalowalną sieć, dodają około 20% dodatkowych kabli do oszacowanej ilości, na rzecz późniejszej rozbudowy struktur.

Projektowanie sieci strukturalnych w Warszawie i okolicach – wybierz sprawdzoną firmę

Zatrudniamy wyłącznie najlepszych projektantów, którzy doskonale wiedzą, jak zaprojektować sieć ergonomiczną, przyszłościową i całkowicie spełniającą Twoje wymagania. Skalowalność oraz indywidualny charakter każdego z naszych projektów sprawia, że nasze projekty sieci strukturalnych sprawdzą się w budynkach o każdym przeznaczeniu – biurowcach, halach, magazynach, galeriach handlowych i innych obiektach publicznych.

Zapraszamy do skontaktowania się z nami.

Ogólna ocena: 4.9/5