Bezpieczeństwo sieci

Podczas realizowania sieci w biurach, magazynach i obiektach użyteczności publicznej najważniejsze przede wszystkim jest bezpieczeństwo infrastruktury sieciowej oraz danych i informacji użytkowników sieci, oraz podmiotu zarządzającego siecią. By świadczyć usługi w możliwie najlepszy i najefektywniejszy …

Bezpieczeństwo sieci

Podczas realizowania sieci w biurach, magazynach i obiektach użyteczności publicznej najważniejsze przede wszystkim jest bezpieczeństwo infrastruktury sieciowej oraz danych i informacji użytkowników sieci, oraz podmiotu zarządzającego siecią.

By świadczyć usługi w możliwie najlepszy i najefektywniejszy sposób należy korzystać z wielu poniższych rozwiązań i technologii.

Firewalle

Należy zapewnić wydaje, zaawansowane i nowoczesne zapory sieciowe, które skutecznie chronią sieci, użytkowników oraz informacje i dane przed dynamicznie zmieniającymi się i ewoluującymi zagrożeniami.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą dotyczącą bezpieczeństwa sieciowego.

VPN (w tym połączenia oddziałów jako VPN S2S)

Tunele VPN umożliwiają sprawne i bezpieczne łączenie ze sobą dwóch sieci lokalnych za pomocą szyfrowanego połączenia.

Technologia VPN S2S (Site-to-site) stanowi jedno z popularniejszych i efektywniejszych rozwiązań służących do łączenia sieci oddziałów firm, budynków lub filii.

Zapraszamy do uzyskania naszej oferty w zakresie realizacji połączenia za pomocą VPN S2S.

VLAN

Virtual LAN jest logicznie wydzielona sieć urządzeń w ramach jednej, obszerniejszej sieci fizycznej. Tworzenie sieci VLAN możliwe jest niezależnie od lokalizacji fizycznej przełącznika, do którego podłączane są urządzenia.

Sieci VLAN umożliwiają ograniczanie i kompresowanie ruchu oraz efektywniejsze nadzorowanie i zarządzanie urządzeniami podłączonymi do jednej sieci VLAN – np. punktami dostępowymi lub komputerami pracowników.

Więcej informacji uzyskają Państwo, kontaktując się z naszymi specjalistami.

Jeden punkt styku z Internetem

To właśnie punkt styku sieci lokalnych z internetem stanowi największe zagrożenie dla sieci firmowych.

Mimo zmieniającego się spektrum ataków oraz dywersyfikacji ich źródeł punkt styku z siecią wciąż stanowi pewne zagrożenie dla sieci lokalnych.

By móc efektywnie chronić dane i użytkowników sieci, realizujemy połączenie sieci firmowych z internetem za pomocą odpowiednio zabezpieczonego jednego punktu styku z internetem.

IPS/IDS

IPS/IDS (Intrusion Prevention System/Intrusion Detection System) to systemy wykrywania oraz zapobiegania włamaniom.

Wdrażamy zaawansowane systemy IPS oraz IDS w sieciach naszych klientów, by w efektywny sposób poprawić bezpieczeństwo lokalnych sieci firmowych.

Systemy IPS i IDS są w stanie wykrywać oraz blokować wszelkie ataki na sieć w czasie rzeczywistym.

UTM

UTM (Unified Threat Management) jest zaawansowaną, wielopoziomową zaporą sieciową, która realizuje wiele podstawowych funkcji w ramach jednego, zintegrowanego rozwiązania.

Systemy UTM oferują takie funkcje jak: filtrowanie treści, wykrywanie włamań, sieciowe filtry antywirusowe, filtry antyspamowe i wiele więcej. Realizujemy skuteczne wdrażanie systemów UTM w sieciach firmowych naszych klientów.

Proxy

Stosowanie w firmowych sieciach bramek i serwerów proxy umożliwia lepsze zabezpieczenie i ukrycie informacji o użytkowniku sieci.

W ten sposób możliwe jest chronienie użytkowników sieci firmowych przed śledzeniem, złośliwym oprogramowaniem lub gromadzeniem statystyk i informacji o użytkowniku.

Ochrona dostępu do medium sieciowego – uwierzytelnianie 802.1x

Stosowanie protokołu 802.1x umożliwia bezpieczne oraz scentralizowane uwierzytelnianie użytkowników sieci firmowych.

Dzięki temu możliwe jest realizowanie jednolitego systemu uwierzytelniania nawet w mocno złożonych sieciach lokalnych.

Za pomocą uwierzytelniania 802.1x możliwe jest pełniejsze stosowanie nadzoru, kontroli o ochrony dostępu do medium sieciowego.

RADIUS

RADIUS (Remote Authentication Dial In User Service) jest usługą zdalnego uwierzytelniania oraz autoryzowania użytkowników sieci firmowych w sieciach bezprzewodowych.

RADIUS zapewnia kompleksowe uwierzytelnianie, autoryzację i rozliczanie sesji użytkowników sieci.

Kompleksowe Bezpieczeństwo sieci – Warszawa

Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą dotyczącą realizowania bezpieczeństwa sieci w biurowcach, halach i magazynach, a także obiektach użyteczności publicznej.

Od ponad dziesięciu lat z powodzeniem wdrażamy i zarządzamy rozwiązaniami zabezpieczającymi sieci dziesiątek podmiotów w Warszawie i okolicach.