Normy i bezpieczeństwo sufitowych tras kablowych

Odpowiednio zaprojektowane systemy nośne kabli w instalacji elektrycznej zarówno domowej, jak i przemysłowej, są gwarantem prawidłowej pracy oraz wygodnego rozbudowywania, konserwacji oraz nadzoru. Nasza firma dokłada wszelkich starań, aby podwieszane na suficie trasy kablowe były …

Normy i bezpieczeństwo sufitowych tras kablowych

Odpowiednio zaprojektowane systemy nośne kabli w instalacji elektrycznej zarówno domowej, jak i przemysłowej, są gwarantem prawidłowej pracy oraz wygodnego rozbudowywania, konserwacji oraz nadzoru.

Nasza firma dokłada wszelkich starań, aby podwieszane na suficie trasy kablowe były wykonywane zgodnie z obowiązującymi normami oraz w ich skład wchodziły wyłącznie komponenty o najwyższej jakości.

Szukają Państwo firmy oferującej kompleksowe usługi z zakresu elektryki oraz teletechniki w mieście Warszawa? Trasy kablowe sufitowe, to tylko jeden element, z którego składa się poprawnie wykonana instalacja.

Zapraszamy do zapoznania się również z innymi naszymi artykułami dotyczącymi elektryki i teletechniki.

Trasy kablowe sufitowe (Warszawa) – w zgodzie z normami

Realizowane przez nas trasy sufitowe poprzez korytka kablowe lub układane wiązki zgodne są z najnowszą normą DIN EN 61914, która określa dobór uchwytów do instalacji elektrycznych.

W zgodzie z wymienioną normą realizowane przez nas sufitowe trasy kablowe wykorzystują odpowiednio użytą i dopasowaną technologię, która wyklucza pojawienie się uszkodzeń i zmiany kształtu tras spowodowane czynnikami zewnętrznymi i wewnętrznymi.

Podczas realizowania instalacji bierzemy pod uwagę ciężar przewodów oraz poszczególnych elementów instalacji, dobieramy szerokości i długości wieszaków i wsporników, a także dbamy o zachowanie odpowiedniego środka ciężkości, który znajduje się możliwie najbliżej wsporników i punktów mocowań.

Trasy kablowe sufitowe (Warszawa) – realizacja

Realizacja tras kablowych montowanych na suficie uzależniona jest od wielu czynników związanych z typem stropu i czynnikami wewnętrznymi, a także typem, ilością, ciężarem kabli i przebiegiem trasy.

Każda wykonywana przez nas trasa kablowa sufitowa jest projektowana indywidualnie.

Oznacza to, że otrzymują Państwo idealnie dopasowaną trasę instalacji do własnych potrzeb i warunków.

Dzięki odpowiedniemu podejściu do klientów oraz dużej elastyczności naszej oferty wykonywane przez nas trasy kablowe sufitowe w mieście Warszawa i okolicach cechują się najlepszym współczynnikiem ceny do jakości.

W ramach systemów, których używamy znajdą Państwo uchwyty stropowe o obciążeniu centralnym, uchwyty środkowe, uchwyty trapezowe z prętami gwintowanymi, czy specjalne uchwyty do podwieszania na ukośnych stropach.

Stosujemy również zbiorcze uchwyty Quick, które znacznie przyśpieszają prace, a jednocześnie oferują dobrą ochronę mechaniczną i sprawny system montażowy.

Podczas montażu w specjalnych rurkach PCV i dostosowanych do nich obejmach, realizowane przez nas instalacje są estetyczne, bezpieczne, a także funkcjonalne. Systemy tego typu niezwykle łatwo zmodernizować i rozszerzyć.

W swojej ofercie używamy również specjalnych obejm i rur z tworzyw niepalnych.

Bezpieczeństwo tras kablowych sufitowych

Nasza firma przykłada dużą uwagę do bezpieczeństwa podczas realizacji tras kablowych.

Korzystamy jedynie ze sprawdzonych i bezpiecznych komponentów, które charakteryzują się odpowiednimi właściwościami.

Rozwijamy się wraz z rynkiem, dzięki temu proponowane przez nas rury do prowadzenia kabli wykonywane są z tworzyw wolnych od metali ciężkich i chloru, które podczas ewentualnego pożaru nie stanowią dodatkowego zagrożenia związanego z emisją niebezpiecznych dla zdrowia i życia gazów.

Do prowadzenia tras kablowych proponujemy materiały ognioodporne i cechujące się niskim współczynnikiem dymienia.

Dzięki temu podczas pożarów nie ograniczają widoczności i poprawiają bezpieczeństwo.

Zapraszamy do przejrzenia naszych realizacji

Nasza firma jest znana i ceniona na rynku.

Do tej pory sprostaliśmy licznym projektom, spośród których każdy był indywidualnym przedsięwzięciem.

Zawsze oferujemy klientom w pełni dopasowaną do nich ofertę, a na każdą wykonaną przez nas instalację dajemy gwarancję.

Zapraszamy do przejrzenia innych naszych artykułów, a także do skontaktowania się z nami.