Założenia i zasady przy realizacji instalacji sieci komputerowych

Internet stał się powszechny niemal w każdej dziedzinie życia i w każdym jego segmencie. Szybki Internet jest obecnie podstawą funkcjonowania wielu firm o najszerszym spektrum działania. Bez niezawodnych sieci komputerowych ciężko wyobrazić sobie również sektor …

Założenia i zasady przy realizacji instalacji sieci komputerowych

Internet stał się powszechny niemal w każdej dziedzinie życia i w każdym jego segmencie. Szybki Internet jest obecnie podstawą funkcjonowania wielu firm o najszerszym spektrum działania.

Bez niezawodnych sieci komputerowych ciężko wyobrazić sobie również sektor prywatny.

Nasza firma realizuje profesjonalne i nowoczesne instalacje sieci komputerowej w mieście Warszawa oraz w całym województwie mazowieckim.

Stawiamy na przyszłościowe realizacje, w związku z tym oferujemy swoim klientom jedynie sprawdzone i najnowsze standardy wykonywanych sieci.

W artykule napiszemy pokrótce o kładzeniu kabli sieciowych w budynku oraz ogólnie o realizacji instalacji sieci komputerowych.

Zawrzemy informacje, dlaczego tak ważne jest prawidłowe wykonywanie instalacji sieci komputerowych, a także jakimi zasadami kierujemy się podczas swojej pracy.

Instalacje sieci komputerowej (Warszawa) – podstawowe założenia przed kładzeniem kabli

Sieć komputerowa składa się z wielu zmiennych i czynników, które warunkują skuteczność jej projektu i wykonania.

Nasza firma podchodzi do realizowanych instalacji sieci komputerowych z należytą starannością. Oferujemy klientom elastyczne, idealnie dopasowane do ich potrzeb rozwiązania.

Nasze sieci wykonywane są w sposób przyszłościowy, ale co najważniejsze – profesjonalny. Jeżeli szukają Państwo firmy oferującej atrakcyjne cenowo instalacje sieci komputerowej w Warszawie, zapraszamy do przejrzenia naszej oferty i do kontaktu.

Przed realizacją sieci niezbędne jest określenie topologii, przepustowości, rozmieszczenia punktów abonenckich i szaf dystrybucyjnych. Następnie projektujemy logiczną strukturę sieci oraz sporządzamy wstępną wycenę całej inwestycji.

Topologia sieci

Najpopularniejszą topologią sieci, jaką wykonujemy, jest topologia gwiazdy lub topologia magistrali.

Najczęściej jednak polecamy klientom topologie gwiazdy lub w przypadku rozbudowanych sieci, topologie mieszane.

Topologia gwiazdy (star network) łączy stacje robocze lub huby z jednym punktem dostępu, który zawiera koncentrator lub przełącznik.

Połączenia wykonywane są przez nas kablem podwójnym.

Topologia mieszana (hybrid) składa się z fragmentów różnych topologii, głównie gwiazdy i magistrali.

Dzięki temu możliwie najlepiej dopasowujemy sieć komputerową do wymagań klientów.

Przepustowość

Przepustowość uzależniona jest od ogólnego charakteru sieci oraz głównych zadań jej stawianych. Obecnie najpopularniejsze przepustowości realizowane przez naszą firmę to 10 Mb/s (10Base-T) lub 100 Mb/s (100Base-TX).

Coraz częściej na życzenie klientów stosujemy również technologie 1000Base-T, które należą do najszybszych obecnie dostępnych na rynku.

Kluczowe punkty sieci

Dzięki początkowemu zaprojektowaniu kluczowych miejsc sieci jesteśmy w stanie lepiej oszacować jej ogólną formę oraz koszty związane z inwestycją.

Początkowo podczas realizacji określamy punkty abonenckie (gniazda przyłączeniowe) oraz umiejscowienie szaf dystrybucyjnych.

Instalacje sieci komputerowej (Warszawa) – podstawowe zasady podczas realizacji

Układanie kabli w sieciach prowadzimy wedle kilku istotnych zasad.

Decydując się na usługi naszej firmy, uzyskują Państwo profesjonalne projekty, wykonanie i późniejszą kompleksową konserwację sieci.

Nasze biuro znajduje się na terenie miasta Warszawa. Instalacje sieci komputerowej wykonywane przez naszą firmę cechuje pełen profesjonalizm.

Zaufało nam już wielu klientów, a nasze realizacje słyną z niezawodności.

  • Prowadzone kable sieciowe w naszych projektach uwzględniają kable energetyczne oraz urządzenia silnoprądowe.Kable w sieciach komputerowych prowadzimy odpowiednio daleko źródeł zakłóceń elektromagnetycznych.

    Nasza firma zajmuje się również wykonywaniem instalacji elektrycznych.

    Dzięki temu jesteśmy świadomi korelacji między instalacjami nisko i wysoko napięciowymi.

  • Długość przewodów w sieciach dobieramy odpowiednio do ogólnego charakteru projektu.Stosujemy odpowiednio długie odcinki na połączenia szaf i stacji roboczych do gniazdek, a długości kabli w technologiach 10Base-T i 100Base-TX nie przekraczają 100 metrów.
  • Dbamy o zachowanie odpowiedniego promienia skrętu kabli, dzięki temu nasze instalacje są wolne od załamań i uszkodzeń mechanicznych.Promień skrętu nie może być mniejszy niż ośmiokrotna średnica wykorzystywanego w instalacji kabla.
  • Nie oszczędzamy na materiałach, w związku z tym: nie kładziemy kabli na ukos, nie rozciągamy kabli w instalacjach, nie lutujemy fragmentów kabli ze sobą.
  • Kable w otwartych przestrzeniach stosujemy na specjalnych uchwytach, które montujemy maksymalnie co 1,5 metra. Dzięki temu konstrukcja kabli nieobciążana swoim własnym ciężarem.
  • W przypadku łączeń z koncentratorem i przełącznikiem wykorzystujemy kabel prosty (straight-thru cable), który łączymy wedle standardu 568A i 568B.W przypadku łączeń między dwoma komputerami wykorzystujemy kable krzyżowe (cross-over cable), który z jednej strony łączony jest wedle standardu 568A, a z drugiej strony wedle standardu 568B.

Zapraszamy do skorzystania z naszej szerokiej oferty realizacji instalacji sieci komputerowych.